DĖMESIO!! šio mėnesio nuolaidos kodas "PRISTATYMAS" vesti be kabučių (suteiks 2 nuolaidą prekių pristatymui).

Norime užtikrinti sklandų svetainės darbą, todėl šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Tęsdami naršymą Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Pakeisti šį sprendimą ar kitaip apriboti slapukų naudojimą galite pakeisdami naršyklės nustatymus.

Paslėpti žinutę

Informacija: Darbo dienomis 8.00 - 20.00 val.

8-666 11 188

Pagalba vartotojams

Klientų konsultacijos telefonu:

Darbo dienomis 8.00 - 20.00 val.

8-666 11 188

Klientų konsultacijos el. paštu:

info@prasom.lt

 

Saugus pirkimas

Jūsų asmeniniai duomenys yra saugūs, nes yra perduodami naudojant SSL šifravimo technologiją.

Visa Jus dominanti informacija

Šaldytuvo pirkimo gidas

   Šaldytuvas yra kiekvienos virtuvės vienas svarbiausių ar net pats svarbiausias elementas. Jis maistui padeda išlikti šviežiam ir maistingam, nes tinkamoje temperatūroje nesidaugina bakterijos ir mikroorganizmai. Labai svarbu pasirinkti ekonomišką bei patikimų gamintojų pagamintą šaldytuvą, nepamirštant ir jo išvaizdos. 

   Šaldytuvo dydis ir tipas. Prieš renkantis šaldytuvą, svarbu numatyti, kur jis bus statomas ir išmatuoti nišos, kurioje šaldytuvas stovės, matmenis. Reikėtų įvertinti ir šaldytuvo dydį: kuo daugiau asmenų šeimoje, tuo didesnio šaldytuvo prireiks. Priklausomai nuo virtuvės dydžio ir šeimos narių skaičiaus, galima rinktis ir vienų, dviejų, trijų ar net keturių durų šaldytuvus – pastarieji yra platesni ir kur kas didesni, tad tinka didelėms šeimoms. Labai svarbu, kad šaldytuvas būtų talpus ir kad jame be vargo pagal poreikius galima būtų koreguoti lentynėlių aukščius. Lentynėlės iš šaldytuvo turėtų būti lengvai išimamos. 

   Elektros energijos suvartojimas. Šaldytuvai pagal suvartojamos elektros kiekį yra suskirstyti į klases ir žymimi raidėmis. Pavyzdžiui, mažiausiai elektros suvartos šaldytuvas, kuris yra A klasės, o ekonomiškumo atžvilgiu mažiausiai efektyvus šaldytuvas, pažymėtas, pavyzdžiui, G raide. Greta A raidės galima pamatyti ir pliusus – kuo daugiau pliusų, tuo mažiau energijos šaldytuvas sunaudos. A+++ pažymėtas šaldytuvas sueikvoja apie 60 proc. mažiau elektros energijos už šaldytuvą, žymimą vien tik A raide. Elektros sąnaudas lemia ir šaldytuvo talpa – paprastai kuo jis didesnis, tuo didesnės bus elektros energijos sąnaudos. Jei šaldytuve įdiegta automatinio atitirpinimo sistema, o jis atitirpinamas rečiau nei kartą  per metus, elektros sąnaudos taip pat išaugs dėl storesnio ledo sluoksnio. Šaldytuvų, kurių šaldikliuose nesusidaro ledo sluoksnis, savininkai didesnių elektros sąnaudų nepajunta. 

energijos sąnaudos

   Triukšmo lygis. Pasirinkti tyliai veikiantį šaldytuvą labai svarbu tiems žmonėms, kurie gyvena studijų tipo butuose, kur virtuvė sujungta su kambariu. Šiuolaikiniai šaldytuvai skleidžia 35-44 decibelų garsą (labai nedidelį, lyginant su anksčiau gamintaisiais). Šaldytuvo skleidžiamo triukšmo lygis dažniausiai nurodomas techniniame prietaiso apraše arba naudojimo instrukcijoje. Taip pat triukšmo lygis priklauso nuo technologijos: šaldytuvai su No Frost sistema veikia garsiau, nei, pavyzdžiui, šaldytuvai su automatinio atitirpinimo ar Free Frost technologijomis. Šaldytuvas garsiau veikia prastai sureguliavus kojeles, tad buities prietaisą reikia statyti naudojantis gulsčiuku. 

   Tvirtinimas. Dėmesį svarbu atkreipti į šaldytuvo detales. Svarbu, kad durelės būtų patogiai varstomos, o rankenos – gerai pritvirtintos. Kokios lentynėlės ir kiek svorio jos gali išlaikyti? Tuo reikėtų pasidomėti dar prieš įsigyjant šaldytuvą. Svarbu, kokie laikikliai prilaiko lentynėles – jie turi nekritinėti, neslysti į apačią. 

   Šaldiklio padėtis. Šiuolaikiniuose šaldytuvuose šaldikliai gali būti montuojami apačioje arba viršuje. Viršuje esantys šaldikliai patogesni tiems, kurie augina mažus vaikus – tai apsaugo nuo durelių atidarinėjimo ir produktų atitirpimo. Kita vertus, apačioje esantis šaldiklis yra patogesnis, nes jo durelės varstomos kur kas rečiau nei šaldytuvo. 

   Technologijos, suteikiančios galimybę šaldytuvais naudotis dar efektyviau

   Šaldytuvai su No Frost (bešerkšne) technologija. Šaldytuvai, kuriuose integruota No Frost sistema, patrauklūs tuo, kad jų nereikia atitirpinti. Šaldiklyje nesikaupia šerkšnas, o pačiame šaldytuve, ant vidinės sienelės – vandens lašeliai. Tokie šaldytuvai yra taupesni, jų elektros energijos sąnaudos nekinta. Šaldytuve gerai cirkuliuoja oras, todėl visose lentynose ir lentynėlėse palaikoma vienoda temperatūra – produktai ilgiau išlieka švieži. 

   Šaldytuvai su automatinio atitirpinimo sistema. Kad šio tipo šaldytuvų šaldikliuose nesikauptų ledas, juos periodiškai, maždaug kas 3-6 mėn., reikia atitirpinti. Jei šaldiklis laiku neatitirpinamas, šiek tiek išauga sąskaitos už elektros suvartojimą. Šių šaldytuvų technologija yra tokia: pačiame šaldytuve ant galinės sienelės kaupiasi drėgmė, kuri, subėgusi į specialią talpą, yra išgarinama. Šio tipo šaldytuvai pasižymi patrauklesne kaina, o maisto produktai dėl optimalaus drėgmės santykio neišsausėja. 

   Šaldytuvai su Frost Free ar Smart Frost technologijomis šaldiklyje. Pastarasis žymėjimas reiškia, kad ant galinės šaldytuvo sienelės kondensuojasi drėgmė, kuri subėga į specialią talpą ir kompresoriaus iš jos yra išgarinama po visą šaldytuvą. Šaldiklis ypatingas tuo, kad jame nesikaupia ledas – jo nereikia atitirpinti, o viršutinėje dalyje atitirpinimas vyksta automatiškai. Šaldytuvai, kuriuose integruotos šios technologijos, elektros suvartojimo prasme yra patys efektyviausi. Šaldytuve laikomi produktai neišsausėja ir šaldytuvo metų metus nereikia atitirpinti. 

Atskiros zonos – stalčiai tam tikrų rūšių maisto produktams

   Nulinė (0 °C)  zona ( BioFresh). Nuline zona šaldytuve dar vadinama uždara talpa su reguliuojama šaldymo temperatūra. Ją paprastai galima reguliuoti nuo -7 iki +4 °C, priklausomai nuo laikomų produktų rūšies. Tai leidžia pailginti produktų vartojimo laiką net iki dviejų kartų. Nulinėje zonoje galima laikyti mėsą, žuvį, sūrio gaminius (tinkamiausia jiems – neigiama temperatūra), daržoves, vaisius (tinkamesnė „pliusinė“ temperatūra) ir kt. 

   Fresh zona. Galima įsigyti šaldytuvus, kurių viename stalčių integruota speciali Fresh zona. Čia palaikoma nuliui artimiausia temperatūra, kuri yra maždaug  2 laipsniais žemesnė nei bendra šaldytuvo temperatūra. Pavyzdžiui, jei šaldytuve nustatoma +3 °C temperatūra, Fresh stalčiuje ji bus ~+1 °C. Stalčiuje palanku laikyti žuvies ir mėsos gaminius, šiek tiek aukštesnėje temperatūroje – ir daržoves. 

   CoolSelect zona. Zona unikali tuo, kad joje galima palaikyti reikiamą temperatūrą nepriklausomai nuo šaldytuvo temperatūros. Pagal poreikius galima nustatyti reikiamą temperatūrą: +3 °C (daržovėms), 0 °C (mėsai ir žuviai) ir -5 °C (trumpam maisto produktų užšaldymui). 

   Greitasis užšaldymas šaldiklyje. Šiuolaikiniuose šaldikliuose dažnai galima rasti greitojo užšaldymo skyrelį. Tai suteikia galimybę maisto produktus užšaldyti kokybiškiau ir greičiau. Maistas užšaldomas prie -38 °C temperatūros. Greitasis užšaldymas nesuardo maisto produktų ląstelių struktūros, maistas nepraranda savybių, skonio, formos. Šiame skyrelyje užšaldyti produktai jau netrukus perkeliami į įprastus šaldiklio skyrius. 

   Papildomos funkcijos. Šaldytuvų gamintojai siekia pasiūlyti vis kokybiškesnius ir daugiau funkcijų turinčius šaldytuvus. Tokią buitinę techniką galima įsigyti su mechanine arba sensorine temperatūros reguliavimo sistemomis, galima pirkti šaldytuvą, kuris, kai tam tikrą laiką neuždaromas, ima skleisti garsinį signalą, ir taip toliau. 

     Klimato klasė. Kiekvienas šaldytuvas/šaldiklis yra žymimas raidiniu kodu, kuris nurodo, kokioje patalpos temperatūroje jis efektingiausia veikia. 

klimato klasė

4 kriterijai šaldytuvui

Visus šaldytuvų pasiūlymus rasite paspaude čia.

Reikia pagalbos renkantis? Skambinkite tel +370 666 11188 - mes Jums padėsime!